Inspirujte se dotazy klientů.

Možná vám pomůžou najít řešení své situace.

Přehled dotazů......

Nemám u kolegů autoritu

Jak mám začít podnikat, když nevím v čem?

Jak mám zvládnout 17ti letého syna, aby se ve škole učil a nebral mi doma peníze?

Přece nejsem cvok

Proč se mi rozpadá každý vztah?

Jak se zbavit hrozivých snů?

Co mám dělat se svým nočním přejídáním?

Ve svých představách chci svojí matku zbít tyčí a jít od ní. Stydím se za to.

Co mám udělat nejdřív - rozvést se, a potom změnit práci nebo v obráceném pořadí?
Vaše příběhy ..........

Nemám u kolegů autoritu

Dotaz od Karla, Obchodního manažera, 45 let ......

V práci jsem povýšil. 15 let jsem čekal na vedoucí pozici. Stal jsem se vedoucím oddělení, na kterém jsem před tím pracoval jako jeden z členů obchodní skupiny. Z mých kolegů se stali moji podřízení. Neberou mé pokyny vážně. Chybí mi u nich autorita. Oddělení má strašné výsledky. Žiju v neustálém strachu
a úzkosti, že mě vedení firmy sesadí.
Já se potom budu cítit ponížený, a tak odejdu z firmy, ačkoli jí mám za 
tu dlouhou dobu co v ní pracuji rád.

Jak mám začít podnikat, když nevím v čem?

Dotaz od Anety, Obchodní zástupkyně, 48 let......

Chtěla bych začít podnikat a stát se tak svobodnou a nezávislou osobou. Jenomže stále nevím v čem bych podnikala. V zaměstnání mě to šíleně štve, nejraději bych odešla. Míchají se ve mně stavy elánu s naprostým nechtěním čehokoliv. A tak stojím na místě. Neustále si kupuji nové a nové odborné knihy, on-line kurzy, finančně nákladné tré ninky a školení v domnění, že tam najdu to, v čema jak začít. Cítím se unavená, bepodnikat z energie, chce se mi pořád spát, nemám náladu na nic a na nikoho.

 

Jak mám zvládnout 17ti letého syna, aby se ve škole učil a nebral mi doma peníze?

Dotaz od Heleny, Podnikatelky v realitách, 42 let....

Syn studuje střední školu, kde mu hrozí propadnutí, protože se neučí a fláká se. Jsem rozvedená, a tak v rodině chybí otcovská ruka. Synovi jsem se vždy snažila vynahradit chybějícího tátu, zahrnovala jsem ho vším co chtěl, hlavně mojí maximální pozorností a péčí. Cítím se vysílená z neustálých hádek se synem a podvedená životem. Mám strach, že se mi můj syn oddaluje a já ho ztratím. Nejtraději bych mu namlátila, aby se vzpamatoval, ale nikdy jsem syna neuhodila, a tak ani to neumím. Co mám dělat?

Přece nejsem cvok

Dotaz od Vladěny, Finančně- personální ředitelky, 52 let.....

Ráno mě přepadají úzkosti, hlavně když vychází sluníčko a štěbetají ptáci. Mám pocit něčeho nesplněného. Chci někam utíkat a nevím kam. Běhá mi mráz po celém těle a silně bolí hlava, jsem
bez energie a bez nálady. Rozčilují mě kolegové, nejraději se zavírám do své kanceláře a nechci nikoho vidět, ani slyšet. Chci jen tak koukat do zdi. Mých stavů si už všiml i generál ní ředitel
a vyzval mě, abych se dala do pořádku. Přece nejsem cvok, abych šla na psychiatrii.

Proč se mi rozpadá každý vztah?

Dotaz od Jitky, Lektorky zdravého životního stylu, 31 let....

Každý partnerský vztah se mi rozpadne. a nevím jak to změnit. Jsem velmi pečující, pozorná, vařím zdravá jídla a teplé večeře. Hodně cvičím a motivuji partnera do sportovních aktivit. Je chyba ve mně? Co dělám špatně? myslím si o sobě, že jsem ideální partnerka. Jsem i finančně nezávislá na partnerovi. Pociťuji samotu a nechápu, proč  mě muži opouští.

 

Jak se zbavit hrozivých snů?

Dotaz od Antonína, IT, 53 let.....

Hrozivé sny mě trápí celé noci. Nejčastěji jsou v mých snech kostely, vysoké budovy, mraky, zvířecí a lidské zrůdy jak spolu bojují. Já většinou procházím zdmi, ale nikdy se mi nepodaří zdí projít. Zarostu v ní, a tak stále dokola, ale v jiném prostředí a ději.

Ráno se cítím zmateně, nevím co je skutečnost a co fikce. Nemám energii ani vstát z postele a jít do práce. V práci se jen těžko koncentruji, protože neustále přemýšlím o svých snech.

Co mám dělat se svým nočním přejídáním?

Dotaz od Hanky, Ředitelky malé školy, 41 let....

V noci špatně spím. Hlavou se mi honí úkoly, které jsem nestihla ten den udělat. Cítím se vyčerpaná a z té vyčerpanosti se přejídám ve snaze dobít energii. Vysloveně se cpu tučnými salámy, k tomu několik krajíců chleba, do toho banány, tatranku a pacholíka, jablko a třeba ještě rohlík s paštikou. Často usnu s jídlem v puse a ráno se probouzím v kolečkách salámu a zbytků rozteklé čokolády. Je mi těžko, jsem unavená, cítím třes v těle, jsem v obličeji oteklá, a tak pořád dokola. Moje váha strmě stoupá a já nevím, jak to zastavit.

Moje doporučení....

 

Ve svých představách chci svojí matku zbít tyčí a jít od ní. Stydím se za to.

Dotaz od Dany, Účetní, 38 let.....

Moje 70ti letá matka si myslí, že se ke mně bude chovat jako k dítěti. Neustále mě kritizuje před mými dětmi, nic podle ní neudělám dobře, dokonce zachází tak daleko, že mi sprostě nadává a vyhání mě. Další den se chová jakoby nic, ovšem já jsem z toho nešťastná. V noci po takových atacích pláču, nespím. Ráno jem stěží vstávám do práce. V představách bych matku nejraději zmlátila tyčí a šla od ní a vyřvala na ní všechny sprostoty a ponížení, které jsem kdy od ní dostala.

Moje doporučení.....

Co mám udělat nejdřív - rozvést se, a potom změnit práci nebo v obráceném pořadí?

Dotaz od Petry, Asistentky generálního ředitele, 46 let....

Můj muž se mnou už trvale jen málo komunikuje a nespí se mnou. Je velmi úspěšný podnikatel ve stavebnictví. Vyžaduje perfektní domácí servis - uvařeno z bio potravin, upečeno, plná lednička, vyžehlené košile, perfektně uklizeno. Dlouhá léta jsem na něm byla finančně závislá. Před dvěma roky jsem nastoupila do zaměstnání, protože mi manželdával stále méně a méně peněz na domácnost a já jsem tak nemohla nakupovat a vařit podle jako představ. Nejprve byla odměna na hranici minimální mzdy, ale dnes je to už jiné. Vydělávám 35tis. hrubého. Jenomže moje vedoucí pije alkohol i v práci a pak se po mně vozí.Nadává mi a vyhrožuje, že mě vyhodí. Jsem nešťstná, ale říkám si, že to musím vydžet, protože si to zasloužím.

Moje doporučení.....

Napište mi......

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.